Свещеникът Стефан Стойнов от Нова Загора загина при катастрофа на път за погребение на възрастна жена в град Твърдица. Тъжната вест бе потвърдена днес от Старозагорската митрополия, към която е и Нова Загора.
Свещеникът, който е на 51 години, управлявал сам лекия си автомобил „Пежо 206“.
В землището на малкия град по неизяснени засега причини колата му катастрофирала: шофьорът загубил контрол над автомобила си, той напуснал пътното платно и се преобърнал в нивата край пътя.
Свещеникът починал на път за болницата в Сливен от получените при удара травми и рани.
Той е дългогодишен свещенослужител в новозагорския православен храм „Успение Богородично“, но обслужвал и миряните в Твърдица.

