Заловиха двама пияни шофьори във Врачанско, съобщиха от пресцентъра на МВР. Вчера, по време на специализирана полицейска операция в село Камено поле, е бил спрян за проверка камион „Даф Фа“ 45, управляван от 38-годишен жител на Габаре.
Водачът е бил тестван за употреба на алкохол. Дрегерът отчел 0.55 промила в издишания от него въздух.
На нарушителят униформените съставили акт по Закона за движение по пътищата и му издали талон за медицинско изследване. Същият обаче не се е явил в указания срок в болницата в Роман, за да даде кръв за лабораторен анализ.
Малко преди 6 часа вчера сутрин във Враца е бил заловен още един почерпен шофьор.
23-годишният от село Малорад е бил зад волана на „Ауди“ А4. Пробата за алкохол излязла положителна с 0.98 промила.
Служителите на реда съставили акт на младежа и му издали талон за медицинско изследване, като той не е дал кръв.

