Наркодилърът Драго Шопа хванат да шофира, докато е под „домашен“ арест

Наркодилърът Драго Шопа хванат да шофира, докато е под „домашен“ арест

Драгомир Младенов – Драго Шопа е задържаният мъж, който седна зад волана по време на домашния си арест, съобщи говорителят на полицията в Бургас Цветелина Рандева.

На 8 януари около 23.00 ч. в близост до жилищен комплекс „Съни хил“ в ж. к. „Меден рудник“, служители от Четвърто Районно управление – Бургас спрели за проверка лек автомобил БМВ, пише „Лупа“. Зад волана се оказал 42-годишният познайник на полицията Драгомир Младенов, който към момента с постановление на Бургаски районен съд е с наложена мярка за неотклонение „домашен арест“.

На неправоспособния шофьор са съставени нови три акта по Закона за движение по пътищата: за неправоспособност, липса на задължителна застраховка и отказ за проба за употреба на наркотични вещества. Той е задържан за 24 часа.

В началото на октомври миналата година Шопа бе откаран с патрулка в ареста, тъй като се оказа, че шофира със свалени номера. Той бил с взета книжка заради отнети максимален брой точки.

През 2009 г. Драгомир Младенов беше задържан като тартор на наркогрупа за търговия с хероин. Част от бандата му баха двамата съпрузи Вангел и Катя Аврамови, които са заловени с 210 дози хероин в семейния автомобил. Дни след ареста им полицаите закопчаха Шопа и още двама от наркопирамидата – Марин Георгиев и Николай Вълчев. Тогава разследващите обявиха, че Шопа е разпределял наркотика и е събирал парите.