Непълнолетен подкара нередовна кола във Врачанско, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Към 22.30 часа снощи в село Бутан, униформени спрели лек автомобил „Фолсваген Венто“.
При проверката било установено, че колата била управлявана от непълнолетен младеж. Возилото пък било със служебно прекратена регистрация.
Открита е майката на момчето, на която служителите на реда съставили 3 акта по Закона за движение по пътищата и протокол за предупреждение.
Двете регистрационни табели на автомобила са били иззети.
По случая е образувана преписка.

