Обирджия на фризьорки влиза в затвора за три години

Обирджия на фризьорки влиза в затвора за три години

Три години престой в затвора при първоначален строг режим постанови състав на ямболския окръжен съд спрямо обвиняем за обир на фризьорско ателие.

Криминално проявеният Слав Р. осъществил обира на центъра на град Стралджа през нощта на 27 февруари като разбил входната врата и от помещението задигнал по-ценни вещи и няколко пластики за банкомати заедно с документи, на които били записани пин-кодовете. Още същата нощ мъжът успял да изтегли от тях 1200 лв.

Извършителят е признал всички събрани по досъдебното производство факти и обстоятелства, поради което делото е преминало в условията на съкратено производство. Това е дало възможност на Слав Р. да намали наказанието си с 1/3-а.