Оръжеен експерт за братоубийството: Изстрел с пушка прави главата на кайма, грозна картинка

Оръжеен експерт за братоубийството: Изстрел с пушка прави главата на кайма, грозна картинка

Изстрел от близко разстояние с нарезна пушка в главата е грозна картинка. Направо я прави на кайма или я отнася. Няма начин да се оцелее. Така оръжеен експерт коментира пред в. „Марица“ гледката, на която са се натъкнали криминалистите след кървавата саморазправа на ул. „Киев“.

По думите му не е за учудване, че намерената пушка била незаконна. „По соца хората отиваха до Съюза и се връщаха с купена пушка. Тогава не беше задължително да се регистрира, а и никой не е правил проблем, че си купуваш.

Предполагам и тази е такава. Може и да е преправяна, но сигурно е останала от дядото или пък той самия си е взел преди доста години“, разсъждава той.