Откриха и иззеха антики от домовете на двама мъже в Монтанско

Откриха и иззеха антики от домовете на двама мъже в Монтанско

Откриха антики в домовете на двама мъже в Монтанско, съобщиха от пресцентъра на МВР. В петък е била проведена специализирана полицейска операция.

В село Станево, унформени са проверили имот, обитаван от 27-годишен. Там са били намерени и иззети сабя, две кании, старинно кандило, 25 монети.

Мъжът е предал на полицията и металотърсач.

В къща в село Долна Вереница, обитавана от 54-годишен мъж, са били открити 35 патинирани монети, чифт обеци, пафта, пръстен. Всички предмети са с белези на културно-исторически ценности. От дома е иззет и металотърсач.

По двата случая текат разследвания.