Полицията издирва извършителите на грабеж от инкасов автомобил в Перник, съобщават от МВР. Сигналът за инцидента е получен днес в 16:00 часа. Обирът е извършен в краен квартал на града.
Екшънът се е разиграл пред сграда, в която има офиси на ЧЕЗ и „Изипей“. Работи се по версия дали престъпниците са имали вътрешна информация.
Според първоначалните данни крадците са били четирима. Те са нападнали охранителите и са отнели неустановена до момента сума пари. След това са избягали с джип.
По неофициална информация са откраднати 1 млн. лева. Двамата охранители не са пострадали сериозно, допълват от МВР.
Към момента инкасо автомобила е още на мястото. Текат огледи.

