Малък самолет се разби в жилищен квартал край Ню Йорк, съобщиха американски медии. Единственият човек на борда на 8-местната машина е бил пилотът. Той е ранен и се възстановява след операция.
Малко преди падането, пилотът се обадил на най-близкото летище, че има проблем с двигателя. Опитал да стигне до пистата, но се разбил на два километра от нея. Няма пострадали или ранени на земята. Самолетът паднал на по-малко от 100 метра от бензиностанция, но без да нанесе големи щети.
„Очевидно, всичко се размина с Божията благословия. Самолетът не падна върху населен район, къща или натоварена улица”, каза председателят на градския съвет на Ойстър бей Джоузеф Саладино.

