Санитарка в лечебно заведение в Кърджалийско ще се изправи пред Темида по обвинение в източване на дебитни карти.
Жената намерила забравена чанта в сградата по време на работа. В нея имало две дебитни карти, а собственикът допуснал обичайната грешка да постави и пин кодовете редом до тях. Санитарката направила няколко транзакции, а общата сума, която прибрала била 700 лева.
През декември тя ще застане пред съда за престъплението, което е извършила.
Подобни случаи са многобройни в региона. Много хора не си правят труда да запомнят четирите цифри на кода за достъп до сметката и го записват. При загуба или кражба на портфейл пък, това улеснява източването на пари от картата.

