Спипаха пиян и дрогиран зад волана, посрещна Коледа в ареста

Спипаха пиян и дрогиран зад волана, посрещна Коледа в ареста

Полицаи са хванали пиян и дрогиран мъж да управлява колата си във Враца, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Случката е от тази нощ, малко преди 3 часа. Тогава униформени спрели за проверка лек автомобил „Ауди“ 100, управляван от 24-годишен местен жител. След извършена справка било установено, че шофьорът е неправоспособен, пише BulNews. Ченгетата претърсили младежа и намерили 1 полиетиленова сгъвка бяло прахообразно вещество, което при направения му тест реагирало на хероин.

Полицаите тествали водача за употреба на алкохол с дрегер. Техническото средство отчело солидните 2.10 промила в издишания от него въздух. Последвала проверка за употреба на наркотични вещества, като резултатът бил положителен за амфетамини.

На нарушителя е съставен акт и е задържан за срок до 24 часа в полицейския арест във Враца.

По случая е образувано досъдебно производство.