Мъж от пловдивското село Градина реши да се постопли, като отмъкна въглищата на съседката си. Той посегнал на топливото на два пъти и успял да свие общо 8 чувала за близо 100 лв.
Първият път, в дните на Коледа миналата година, взел 4 чувала с въглища за огрев, а останалите си присвоил на неустановена дата между 27 декември и 24 януари.
Ограбената съседка останала на студено и подала сигнал за кражбата. Полицията установила виновника и така той бил изправен пред съда в Първомай. Магистратите го осъдили на пробация.
Земеделският работник трябва да се подписва пред и да се среща с пробационен служител два пъти седмично за срок от шест месеца.

