Студено е – взел си е! Земеделски работник отмъкна въглищата на съседката

Студено е – взел си е! Земеделски работник отмъкна въглищата на съседката

Мъж от пловдивското село Градина реши да се постопли, като отмъкна въглищата на съседката си. Той посегнал на топливото на два пъти и успял да свие общо 8 чувала за близо 100 лв.

Първият път, в дните на Коледа миналата година, взел 4 чувала с въглища за огрев, а останалите си присвоил на неустановена дата между 27 декември и 24 януари.

Ограбената съседка останала на студено и подала сигнал за кражбата. Полицията установила виновника и така той бил изправен пред съда в Първомай. Магистратите го осъдили на пробация.

Земеделският работник трябва да се подписва пред и да се среща с пробационен служител два пъти седмично за срок от шест месеца.